Популярные Статьи
Знакомьтесь - медведка
Капустянка - злісний підземний шкідник сільськогосподарських культур. Зовні комаха нагадує щось ...»
Посевной календарь на 2016 год
Посевной календарь для садовода, дачника, огородника на 2016 год Смотрите каталог семян - у н ...»
Посевной календарь для садовода, дачника, огородника на 2018 год
Дни, благоприятные для посева и посадки   Посевной и посадочный кален ...»

Знакомьтесь - медведка, советы от сети магазинов АгроМаг

Капустянка - злісний підземний шкідник сільськогосподарських культур. Зовні комаха нагадує щось середнє між раком і коником, може досягати довжини до 8 см. Тіло комахи складається з покритою панциром головогруди і м'якого черевця, що перевищує за розмірами головогрудь в кілька разів. Верхня частина тіла дорослих комах забарвлена ​​в бурий колір, нижня в світло-коричневий або оливковий. Передні кінцівки ідеально пристосовані для риття ходів під землею. Личинка капустянки зовні схожа на дорослу комаху і відрізняється тільки розмірами і відсутністю крил. Комаха заслужила безліч назв, що відображають зовнішній вигляд і манеру поведінки. Назву ведмедка жук отримав за коричневе забарвлення і деяку ведмежу незграбність рухів, капустянка - за пристрасть до капусти, земляний рак - за схожість передніх кінцівок з клешнями ракоподібних, дзига - за сіре забарвлення молодих личинок, кріт-цвіркун - за схожість з кротом і вміння пронизливо скрекотати в нічний час.

Народні способи боротьби з капустянкою

Всеїдність і широкий ареал поширення змушують садівників і городників використовувати різні способи боротьби з капустянкой. При появі шкідника в саду або на городі більшість людей задаються питанням, як позбутися від капустянки народними засобами. Кожен регіон має свої кліматичні особливості та грунтові умови, тому необхідно випробувати різні народні засоби від капустянки. Чим більше способів випробувано, тим вище шанс повністю позбавити дачну ділянку, город або сад від шкідника. Капустянки люблять добре удобрений гноєм грунт, не переносять затоплення, запах гасу і деяких інших речовин. На підставі цих спостережень можна порадити ряд універсальних народних способів боротьби зі шкідником.

Механічна обробка грунту

Глибоке перекопування грунту ранньою весною і пізньою осінню руйнує підземні ходи і гнізда шкідника, ускладнює харчування і переміщення. Боротьба з капустянкою на городі просто неможлива без регулярної глибокої обробки грунту. Протягом вегетаційного періоду доцільно проводити розпушування на глибину до 15 см.

Навозні пастки

Одним з надійних і перевірених часом способів як позбутися від капустянки на городі - обладнання навозними пастками. Для вилову комах успішно використовується їх пристрасть до свіжого навозу. Восени рекомендується влаштовувати ловчі ями. Їх заповнюють навозом, який і приверне шкідника. З настанням постійних мінусових температур ями розкопують, розкидаючи навоз по поверхні грунту. Шкідники дуже швидко гинуть від холоду.

Купання в маслі або в мильній воді

При виявленні ходів жука необхідно капнути рослинне масло в нору і залити воду зі шланга. Використовувати для затоки ходів можна і мильну воду, розвівши в відрі води 10 м господарського мила або 50 м прального порошку. Після такого купання залишається просто почекати коли шкідник вилізе з нірки.

Пивні і водні пастки

Пивний запах приваблює безліч комах і капустянка не виняток. Щоб зловити жуків необхідно вкопати в землю скляну банку так, щоб горлечко було врівень з землею, і заповнити пивом на третину. Зверху пастку прикрити дошкою, залишаючи зазор в 1,5 см.

Як домогтися 100% результату

Якщо народні засоби не дали відповідь на питання як вивести капустянку з городу, доводиться вдаватися до радикальних, але дуже ефективних заходів.

Хімічні методи боротьби з капустянкою використовуються у випадках, коли арсенал засобів вичерпаний, і протягом довгого часу боротьба ведеться безуспішно. Такі препарати потребують дотримання методів обережності, описаних в інструкції.

Дуже добре зарекомендував себе засіб від капустянки і садових мурах «Rembek». Величезний плюс використання Рембека на вашій ділянці або в саду - приманка повністю готова до використання. Вам не потрібно нічого заготовлювати заздалегідь, варити каші або готуватися до боротьби зі шкідником з початку осені, крім того - немає ризику зробити щось неправильно. Різноманітність видів приманки «Rembek» значно полегшує її використання.

Як потрібно використовувати

Гранули рекомендується закладати в ямки в місцях, де відмічена капустянка (гнойові купи, грядки і т.д.), або закладати по 3-4 штуки в виявлені ходи. Гранули потрібно обов'язково присипати землею, щоб запобігти їх поїдання птахами і тваринами.

Пшоно дуже зручно закладати в лунки при посадці культури, пізніше - розсипати між рядками, навколо дерев і чагарників.

Ефективність Рембека доведена роками його використання на дачних ділянках в різних куточках нашої країни. Вона коливається на рівні 90% -100% і залежить лише від правильності розташування готової приманки. Рембек не токсичний, не принесе шкоди вашому саду і майбутньому врожаю.

Цікаві факты

Деякі рослини відлякують шкідника своїм запахом. Капустянка не переносить речовини, які виділяють чорнобривці, хризантеми, коріандр, часник; не любить кору осики, яєчну шкаралупу і лушпиння цибулі.

Не варто покладатися на те, що капустянка, яка господарює у вас на ділянці, піде сама. Природних ворогів у капустянки не так вже й багато, тому що комаха веде переважно нічний спосіб життя. Найбільше медведок знищують кроти, рідше їжаки і ящірки. Але кому захочеться мириться з кротами, що б ті відловлювали капустянку?

Капустянка може звести нанівець всі зусилля городника, частково або повністю зіпсувавши урожай. Личинки і дорослі особини прокладають в землі численні тунелі, підгризаючи все коріння, яке зустрічається у них на шляху, виїдаючи посіяне насіння і пошкоджуючи сходи.

Від проживання капустянки на наших ділянках молоді рослини зазвичай в'януть і легко висмикуються з грунту, дорослі рослини хворіють, а їх врожайність істотно знижується. На полях шкідник пошкоджує кореневу систему злакових рослин (жито, пшениця, кукурудза, овес), бобових і баштанних культур. Щодня одна капустянка може пошкодити 10-15 рослин і в короткі терміни знищити посадки, а численні личинки, що з'являються в кінці літа, зіпсують рослини що залишилися. Найбільшої шкоди капустянка приносить рослинам в теплицях. Сприятливий мікроклімат і постійна температура сприяють швидкому розмноженню шкідника.

З огляду на небезпеку капустянки, важливо при першій появі комахи використовувати всі доступні способи боротьби для збереження врожаю, а краще подбати про це раніше і ще навесні провести закладку в лунки при посадці готової приманки для профілактики.

 

  Отзывов: 3
Ваше Имя:


Ваш отзыв: Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.

Оценка: Плохо           Хорошо

Введите код, указанный на картинке:Последние Статьи
Посевной календарь для садовода, дачника, огородника на 2018 год
Дни, благоприятные для посева и посадки   Посевной и посадочный кален ...»
12.01.2017    Просмотров: 2155
В бой с грызунами с «Щелкунчиком»
Сложно поспорить с тем, что, наверное, каждый человек хотя бы один раз в жизни сталкивался с ситуаци ...»
08.01.2017    Просмотров: 1104
Признаки голодания рассады.
Признаки голодания рассады: 1. Светлеют нижние листья, причем не одна пара – недостаток азота. Эт ...»
28.03.2016    Просмотров: 1155
Последние отзывы
Признаки голодания рассады.
Ирина, Мы описали наиболее распространенные случаи, для каждого из которых есть специализированные удобрения. Мы рекомендуем использовать Удобрение для рассады торговой марки Провентус. ...»
02.04.2016    Просмотров: 1155
менеджер
Признаки голодания рассады.
А какое удобрение посоветуете? ...»
29.03.2016    Просмотров: 1155
Ирина
Слизни и улитки – большие вредители садовых посадок
Улитка, тот еще вредитель... В прошлом году какое-то нашествие было, еле спасла капусту и клубнику. Улицид помогал. ...»
29.03.2016    Просмотров: 1655
Ирина